Parttime werken na pensioen als controller of financieel adviseur

De overgang van fulltime werken naar volledig stoppen is voor veel controllers en financieel adviseurs te groot. U heeft uw loopbaan opgebouwd rondom inhoud, analyses, adviezen en complexe financiële vraagstukken.

  Uw kennis en ervaring direct inzetbaar bij gemeenten die dat nodig hebben

  Op uw eigen voorwaarden: beschikbaarheid en tempo bepaalt u zelf

Wat is parttime werken na pensioen als controller of financieel adviseur?

Finance Plus van Kodros verbindt ervaren financials met gemeenten die tijdelijk expertise nodig hebben

Parttime werken na pensioen als controller of financieel adviseur is relevant voor controllers, adviseurs en P&C-specialisten in hun levensfase

Opdrachten worden afgestemd op uw beschikbaarheid, uw profiel en uw voorkeuren

Parttime werken na pensioen als controller of financieel adviseur betekent tijdelijke, gerichte inzet bij gemeenten of andere publieke organisaties, op 2 tot 4 dagen per week, voor de duur van een project, een vervanging of een specifieke opdracht. Het gaat niet om een nieuwe dienstbetrekking of een parttime vaste aanstelling. Het gaat om opdrachten die aansluiten bij wat u het beste kunt: begroting maken, jaarrekening opstellen, P&C-processen begeleiden, advies geven aan het management, een controller coachen of tijdelijk bijspringen bij uitval. Gemeenten zoeken regelmatig naar precies dit type inzet, iemand die snel begrepen heeft wat er speelt, geen inwerktraject nodig heeft en inhoudelijk bijdraagt vanaf de eerste dag.

Controllers, financieel adviseurs, concerncontrollers en P&C-adviseurs met aantoonbare gemeentelijke of publieke sectorervaring, die na hun pensioen 2 tot 4 dagen per week willen blijven bijdragen.

Wat houdt u misschien tegen?

Het aanbod is niet vanzelfsprekend zichtbaar

Gemeenten adverteren tijdelijke behoeften niet altijd openbaar. Veel opdrachten worden ingevuld via netwerk of via gespecialiseerde intermediairs. Finance Plus van Kodros vervult die intermediaire rol voor ervaren financials in de publieke sector.

De combinatie met pensioeninkomen vraagt aandacht

Bijverdienen naast pensioen heeft fiscale en soms juridische aspecten die per persoon verschillen. Bespreek dit met uw eigen adviseur. Finance Plus helpt u de opdrachtkant te organiseren.

Opdrachtgevers denken soms in fulltime termen

Niet iedere gemeente heeft parttime inzet als standaardoptie op het netvlies. Finance Plus helpt bij het structureren van de opdracht op een manier die voor de gemeente werkbaar is en voor u passend.

Heb je vragen, of kom je er niet helemaal uit

Ben je benieuwd wat wij voor jouw organisatie kunnen betekenen of wil je sparren over een concrete financiële uitdaging? We denken graag met je mee en geven je snel duidelijkheid.

Veel senior financials die overwegen om op interim-basis aan de slag te gaan, verwachten een transparante markt zoals bij reguliere vacaturesites. De werkelijkheid binnen de publieke sector is echter fundamenteel anders.

Gemeenten adverteren hun tijdelijke, strategische behoeften lang niet altijd openbaar. Vanwege strakke deadlines of de gevoeligheid van bepaalde dossiers kiezen zij er vaak voor om snel te schakelen. Hierdoor worden opdrachten grotendeels ingevuld via het eigen informele netwerk van de organisatie of direct weggezet bij gespecialiseerde intermediairs. Wie louter op openbare jobboards zoekt, ziet het grootste deel van de werkelijke marktvraag over het hoofd.

Wanneer de instroom van tijdelijke capaciteit niet structureel is ingebed in een strategisch capaciteitsplan, ontbreekt een duidelijke eigenaar die de regie voert over de kwalitatieve bezetting.

De gemeente stelt zich hierdoor automatisch reactief op in plaats van proactief. Er wordt pas gezocht naar externe expertise als de nood al hoog is, bijvoorbeeld wanneer vaste krachten uitvallen of de planning van de P&C-producten vastloopt. Omdat de markt onzichtbaar is en het ad-hoc zoeken via het eigen netwerk kostbare tijd kost, start een interim-professional vaak te laat. Dit vergroot de operationele risico’s en bemoeilijkt een soepele overdracht van de werkzaamheden.

Om de continuïteit en de BBV-kwaliteit op de afdeling te waarborgen, moeten senior financials en controllers de interne processen rondom capaciteitsbeheer periodiek toetsen. Deze gerichte audit zorgt ervoor dat:

  1. Kwetsbaarheden in de bezetting proactief in kaart worden gebracht, ruim vóór de start van de drukke P&C-periodes.

  2. Er warme banden worden onderhouden met gespecialiseerde marktpartijen, zodat de drempel voor de instroom van expertise minimaal is.

  3. Kwalitatieve risico’s op de afdeling vroegtijdig worden opgevangen en opgelost, lang voordat de accountant aanschuift voor de formele controle.

Meld je aan voor onze nieuwsbrief

Wil jij je vakkennis scherp houden en als eerste op de hoogte zijn van onze nieuwe trainingen en events? Sluit je aan bij de Kodros community en ontvang maandelijks onze update vol expertise en inspiratie voor finance professionals.

Vul je e-mailadres in en blijf voorop lopen in jouw vakgebied.